КВІЗ для любителів рослин
Зможете вгадати квітку за фото? 👉
Квіз про квіти
КВІЗ для любителів рослин
Зможете вгадати 👇 квітку за фото?
Квіз про квіти
Нові коментарі
Нові статті про квітникарство

Доларове дерево заміокулькас – оглядаємо і рятуємо хвору рослину!

Як врятувати заміокулькасЗаміокулькас став погано себе почувати – його листя повисло і вкрилося коричневими плямами. Рослину регулярно поливали й обприскували, але її стан лише погіршувався. Причиною могло стати переохолодження через близькість відкритої кватирки. Для порятунку рослини було вжито таких заходів: видалення пошкодженого листя, перевірка кореневої системи, обробка зрізів фунгіцидом, посипання коріння і бульби деревним попелом для боротьби з грибком, пересадка в новий ґрунт. Також розглянемо рекомендації з догляду та розмноження заміокулькаса.

Пересадка та розмноження алое дітками – коротко і по суті!

Розмноження алое Вера поділомАлое – популярна кімнатна рослина з цілющими властивостями. Його листя містить біологічно активні речовини, що мають протизапальну, загоювальну та імуномодулюючу дію. Тому алое часто використовують в народній медицині. Щоб рослина добре росла і розмножувалась, її потрібно регулярно пересаджувати та ділити. Молоді екземпляри пересаджують щороку, дорослі – раз на 2-3 роки. При цьому старий ґрунт замінюють на свіжий, багатий на поживні речовини. Також від материнської рослини відділяють і висаджують окремо її відростки-дітки. Правильний догляд дозволить алое довго радувати гарним виглядом і корисними властивостями. Тому варто мати цю рослину в кожній оселі.

Гідропоніка: як вирощувати овочі цілий рік!

Гідропоніка своїми рукамиУ невеликому експериментальному пристрої на гідропоніці вирощується розсада огірків без доступу сонячного світла, лише за допомогою двох ламп потужністю по 30 Вт кожна. Поки що рослини виглядають добре – мають насичений зелений колір та нормальний розмір листя. Для циркуляції води використовується насос з помпою, а металеві підставки дозволяють регулювати висоту труб так, щоб забезпечити рівномірне живлення всіх рослин. У майбутньому планується збільшити масштаби, використовуючи труби більшого діаметра. Під час вирощування розсади будуть застосовуватися лише органічні добрива та настої.

Нові статті про садівництво

Підготовка гладіолусів до посадки – що потрібно і чого не потрібно робити!

Пророщування гладіолусів перед посадкою поганоВиходячи з багаторічного досвіду вирощування, рекомендується не пророщувати цибулини гладіолусів перед посадкою. Зберігати цибулини потрібно в прохолодному місці, укладені точкою росту вгору. Проводити обробку цибулин розчинами препаратів від шкідників і хвороб потрібно безпосередньо перед посадкою, оскільки волога стимулює проростання. Для посадки гладіолусів вибирають підвищене, дреноване місце. За два тижні до посадки цибулини очищають від лусочок, обробляють фунгіцидами та інсектицидами, змащують ушкодження зеленкою і тримають під яскравим світлом, для яровизації.

Прищипування вербени + огляд розсади на предмет перезволоження

Розсада вербени змінила колірНа квітковій розсаді верхнє листя набуло світлішого і злегка жовтуватого відтінку. Це сталося через перезволоження ґрунту після пікірування. Маленькі рослини поки не можуть активно випаровувати вологу, тому вона затримується у тканинах. Щоб допомогти сіянцям, потрібно розпушити верхній шар ґрунту навколо кожної рослини. Через день-два поверхня ґрунту підсохне, і розсада поступово позеленіє. Слід розуміти, що це не пов'язано з хворобою чи нестачею елементів живлення. Щодо вербени, то якщо вона вже має бічні пагони, можна приступити до прищипування верхівки, щоб стимулювати її кущіння. Проте, якщо ви плануєте розмножувати рослину живцюванням, краще трохи зачекати, доки підросте стебло.

Пікірування чи пересадка – у чому різниця і коли яку процедуру проводити

Пікіровка чи пересадкаПересадка розсади – важливий етап вирощування рослин. Існує два основні способи пересадки – з кореневою грудкою та пікірування. Перший передбачає обережне переміщення рослини з ґрунтом навколо коріння. Другий – пересадку з відкритою кореневою системою. Обираючи спосіб, слід враховувати вид рослини та фазу її розвитку. Правильна пересадка забезпечує добре приживання та подальший ріст.

Нові статті про плодовий сад

Посадка ягідних чагарників навесні: аґрус, чорна і червона смородина

Посадка ягідних кущів навесніСаджанці чорної та червоної смородини, а також аґрусу висаджують ранньою весною, наприкінці березня. Посадкові ями роблять трохи більшими за розмір кореневої грудки і вносять туди перегній або компост, а також деревний попіл. Саджанці саджають строго вертикально, поливають рясно і мульчують прикореневу ділянку. Надалі рекомендується регулярний полив і підживлення трав'яним настоєм, а також попелом або настоєм з нього для гарного врожаю ягід.

Весняне розмноження смородини відсадками – що, як і коли робити?

Розмноження смородини відсадкамиСмородина – одна з найпоширеніших ягідних культур на присадибних ділянках. Щоб вона радувала господарів багатим врожаєм, потрібно докласти певних зусиль. Восени слід підготувати ґрунт, внести добрива, замульчувати. Навесні – обробити кущі від шкідників і хвороб, підправити поливні канавки. А ще – закласти відводки для розмноження рослин. Робити це потрібно вчасно, щоб відводки встигли вкоренитися і дати пагони. Доглядаючи смородину правильно впродовж року, можна досягти гарних результатів.

Правильний полив лохини: як часто і якою водою потрібно поливати кущі

Полив лохиниЛохина потребує регулярного поливу невеликою кількістю води через особливості листя з постійно відкритими продихами. Її коріння залягає неглибоко, тому волога швидко випаровується з ґрунту. Для уповільнення цього процесу рекомендують мульчування. Оптимальним є краплинне зрошення, а також полив по листку, який стимулює наливання ягід. Вода має бути м'якою, а за потреби її підкислюють. Довготривалий ефект дає внесення сірки, яке також покращує склад ґрунту.

Нові статті про городництво

Ефективний спосіб пікірування перцю: навіщо, коли і куди пікірувати сіянці?

Спосіб пікірування розсади перцюБолгарський перець – одна з найпопулярніших овочевих культур в Україні. Щоб отримати гарний урожай смачних плодів, його потрібно правильно вирощувати та доглядати. Пікірування – важливий агротехнічний прийом під час вирощування розсади перцю. Це складна процедура для самої рослини, оскільки вона погано переносить маніпуляції з корінням. Найкраще пікірувати розсаду перцю у березні, коли на сіянцях з'являється 4-6 листочків. В цей час починається конкуренція рослин за ресурси і уповільнюється їх ріст. Для пікірування підійдуть літрові тетрапаки або горщики такого ж об'єму. Сіянці висаджують разом із земляною грудкою, намагаючись не травмувати коріння. Заглиблення до сім'ядоль у даному випадку недоцільне. Після пікірування розсаду треба тримати в теплі та захищати від прямих сонячних променів. Спочатку рослини можуть бути в'ялими, але потім відновлять свій тургор і продовжать рости.

Посадка баклажанів у відра по двоє: дуже продуктивний спосіб!

Посадка баклажанів у відраБаклажани будуть вирощуватись в закритому приміщенні і обмеженому об’ємі ґрунту. Їх перевалять з стаканчиків в відро по дві рослини. Саджатимуть у пухкий ґрунт з розсадних ящиків, який ідеально підходить для баклажанів. Ця теплолюбна рослина потребує температури 25-30°C як вдень, так і вночі. Особливо небезпечне її зниження чи підвищення під час цвітіння. В розсаднику температура оптимальна. Сіянці з закритою кореневою системою висаджуються у поглиблення в ґрунті. Ґрунт трохи ущільнюється навколо рослин для їх стійкості. За потреби можна встановити підпірки. Баклажан повільно розвивається, технічна стиглість настає за 105-150 днів. Але в дорослої рослини розвиток прискорюється. Полив і догляд забезпечать цвітіння та плодоношення рослин. Разом з баклажанами в обмеженому обсязі землі вирощуються балконні томати Лінда, огірок Мертус та перець, також висаджений по двоє.

Розсада капусти броколі: пересадка сіянців по окремих стаканчиках

Пересадка броколі в стаканчикиРозсада броколі, посіяна 5 березня, трохи витяглася за 20 днів росту. Але це звичне явище для капустяних. Якщо зараз не пересадити сіянці у стаканчики, вони ослабнуть і захиріють до висадки у ґрунт. Тому розсаду пересаджують з касети в окремі стаканчики з невеликим заглибленням стебел, щоб виправити ситуацію. При пересадці також проводиться відбраковування слабких і пошкоджених сіянців. Коріння у рослин біле і здорове. Сіянці висаджують у легкий поживний ґрунт, поливають і виставляють у ящик для подальшого догляду і загартування перед висадкою на постійне місце. Наступного дня планується обробка від шкідників.

Нажмите, чтобы запустить видео

Кімнатні квіти та рослини – догляд та вирощування

Якщо ви читаєте цей текст, значить ви на наш сайт потрапили не випадково, а тому, що цікавитесь кімнатними квітами і рослинами. Давайте ми полегшимо Вам навігацію по сайту. Нижче перелічені основні розділи. Отже!

1. Енциклопедія кімнатних рослин від А до Я. В цьому розділі ми розміщуємо напівенциклопедичні статті про кімнатні квіти. У цьому розділі можна дізнатися про правила догляду за кімнатними рослинами, пересадку, розмноження і види квітів.

2. Шкідники кімнатних рослин. Не складно здогадатися, що розділ присвячений шкідникам кімнатних рослин. У розділі представлені фото шкідливих комах, інформація про профілактику, а також методи боротьби зі шкідниками.

3. Хвороби кімнатних рослин. Карта цього розділу аналогічна розділу про шкідників – інформація про хвороби кімнатних рослин, способи лікування і профілактики.

4. Розмноження рослин. У розділі описані способи розмноження рослин. Буде корисно не тільки новачкам, але і досвідченим квітникарям.

5. Препарати. Цей розділ поділяється на підрозділи – Інсектициди та Фунгіциди. Ці препарати як раз і необхідні для боротьби з хворобами та шкідниками кімнатних квітів. Читайте уважно – препарати зазвичай небезпечні для людини.

6. Статті про квіти. Цей розділ створюється не авторами сайту, а його гостями, одним з яких ви, між іншим, можете стати. Статті від любителів вирощувати кімнатні квіти допоможуть початківцям квітникарям правильно вирішувати труднощі на шляху до успіху з вирощування рослин. Є що додати – залиште коментар.

7. Фото кімнатних квітів. У цьому розділі ми збираємо фотографії кімнатних квітів. Під кожною фотографією є назва роду і виду квітки. Не знаєте, яку квітку почати вирощувати – вибирайте за фотографіями.

8. Відео про квіти. Після прочитання статті про квітку не зайвим буде закріпити отримані знання наочною інформацією. Відео про кімнатні рослини буде відмінним помічником у вирішенні цього завдання.

Ласкаво просимо на наш сайт. Сподіваємося, що ви знайдете тут усю необхідну інформацію, і станете постійним відвідувачем. Вдалого перегляду!

Завантажте безкоштовний Довідник
Описано 600 рослин
+ Нагадайка поливу
+ Посівний календар на кожен день
⇨ Завантажити ⇦
Ми використовуємо файли cookie.
Зрозуміло