Ми потребуємо ВАШОЇ допомоги
Ми активно перекладаємо сайт українською... Проте коштів катастрофічно не вистачає
⇨ Допомогти ⇦
КВІЗ для любителів рослин
Зможете вгадати квітку за фото? 👉
Квіз про квіти
КВІЗ для любителів рослин
Зможете вгадати 👇 квітку за фото?
Квіз про квіти

Лілії: все про вирощування

Квітка ЛіліяЛілія – родоначальниця величезної квіткової родини Лілейних або Лілієцвітних. У нього входять крім самої Лілії Гіацинти, Тюльпани, Рябчики і багато інших маловідомих у нас видів квітів. Саме морфологічні ознаки Лілії лягли в основу класифікації родини.

Лілія – доглядДогляд за ліліями не відрізняється особливими труднощами. Головне – часте, але дуже акуратне розпушування землі. Це для Лілій важливіше поливів. Втім, не можна надмірно пересушувати грунт. Крім того, Лілії значно пишніше цвітуть при регулярному удобренні грунту. Догляд за ліліями в осінньо-зимовий період полягає в тому, щоб прикрити місце посадки цибулин захисним шаром з перегною і гілок. Ну і головне, про що потрібно пам'ятати обов'язково: Азіатські Лілії значно легше переносять пересушування грунту і спеку, ніж Східні гібриди. Останні більш вибагливі до умов вирощування.

Квітка лілія в саду У Стародавній Греції лілію вважали символом успіху та достатку, бажаючи комусь перемоги та блискучих успіхів, греки говорили: «Нехай твій шлях буде всипаний ліліями!». У Франції лілії вважалися квіткою королів та прикрашали герби усіх правлячих династій. У нас же один з найпопулярніших сортів лілії– лілію-саранку – називають царськими кучерями...

Незважаючи на високі титули, характер у лілій не надто примхливий. Але дійсно королівського цвітіння можна домогтися, лише дотримуючись деяких нюансів догляду.

Навіщо ліліям потрібні низькорослі сусіди? Які лілії потрібно висаджувати на сонці, а які в тіні? Ваші лілії цвітуть недовго, швидко в'януть? Як захистити лілії від мишей без застосування хімії? Відповіді на ці питання – у нашій статті.

Кімнатна ліліяЛілія (lilium) – рід багаторічних цибулинних трав'янистих рослин родини лілійні, що нараховує більше 300 видів. У культурі вирощується більше 30 видів і сортів лілій різних кольорів і відтінків. У давнину ж лілія була тільки піняво-білого кольору, тому вважалася символом чистоти. І в перекладі з древньогальського «лі-лі» означає «білий-білий». Ареал поширення в природі – Європа, Азія і Північна Америка. У культурі лілія вирощується і в саду, і в кімнаті, як горшкові рослини, цінується не тільки за красиві квіти, а й за найніжніший аромат.

Осіння посадка лілійНа запитання, коли краще висаджувати в ґрунт цибулини лілій, існує безліч аргументованих відповідей. На одному сайті читачів намагаються переконати, що найкращий час посадки лілій рання весна, інше джерело пропонує не поспішати і почекати до травня. Третій стверджує, що осіння посадка лілій надійніша за весняну. І на наш погляд це абсолютно справедливе твердження. Упродовж осені цибулини встигають укоренитися, зимують під укриттям, а навесні швидко йдуть у ріст і зацвітають раніше, ніж лілії, висаджені в ґрунт навесні.

Посадка лілійЛілії – це квіти, які в основному вирощують з цибулин, хоча існує і такий спосіб, як вирощування Лілій з насіння. У цьому випадку рослини менше хворіють, набувають стійкості до вірусів і шкідників. Але більшості квітникарів цей спосіб здасться занадто трудомістким, адже вирощування Лілій з насіння вимагає не тільки терпіння, але й часу. Від висівання насіння до цвітіння може пройти 5-6 років.

ЛіліїЛілії – прекрасні королівські квіти, які ми любимо не тільки за красу, але й за аромат. Сортів та гібридів садової лілії так багато, що в їхній класифікації можна заплутатися. І чим красивіша рослина, тим дорожче коштують її цибулини. Якщо ви хочете милуватися різними сортами лілій на своїй ділянці і при цьому заощадити, навчіться самостійно розмножувати лілії, а ми готові вам у цьому допомогти.

У нашій статті досвідчений квітникар з сибіру розповість вам про один із способів розмноження лілій та поділиться тонкощами догляду цих чудових квітів.

Сорти лілійРізноманітність сортів і видів Лілій пояснюється тим, що ці квіти дуже популярні серед селекціонерів. Розведенням цих прекрасних квітів займалися ще садівники часів королівської Європи. У садах царюючих осіб і аристократичних сімей вважалося модним вирощувати Лілії. До речі, зображення цієї квітки є в гербах багатьох аристократичних родів.

Цибулини лілійГоловний спосіб розмноження Лілій – за допомогою цибулин. Вони, як і інші цибулинні, нарощують діток, утворюючи при цьому цілі родинки. І після того, як дитинка виросте до потрібного розміру, вона сама стає повноцінною цибулиною. Єдине «але»: цибулини лілій розростаються не так швидко, як, скажімо, цибулини тюльпанів. Крім того, їхні дітки досить слабкі і не придатні для зберігання – вони швидко всихають або замерзають.

Шкідники лілійЦе ні для кого не секрет, що у прекрасних, вишуканих лілій багато ворогів. Для захисту лілій важливо знати, який вигляд мають їхні шкідники і як можна їх знищити, не заподіявши шкоди рослинам. Лілії пошкоджують комахи, садові миші та слимаки. У цій статті ми розповімо, що робити, якщо на квітах виявлено сліди пошкоджень.

Скачайте бесплатный Справочник
Описано 600 растений
+ Напоминалка полива
+ Посевной календарь на каждый день
⇨ Скачать ⇦
Ми використовуємо файли cookie.
Зрозуміло